Plastics Technician, Chess Master, Networker...

Bak çocuk, hayatın ile alakalı kararları kendi başına alamıyorsan, hayatının kontrolü %100 senin elinde değilse, hala yetişkin sayılmazsın.

Hepimiz eşsiz olarak doğuyor, kopya olarak ölüyoruz! Bu sebeple bana farklı olduğum için gülüyorlar, ben de onlara sıradan ve aynı oldukları için gülüyorum! :)

 
en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
Gebze Gazetesindeyiz
2041

​BrightDaySeminar Gebze'de kişisel gelişim organizasyonu düzenliyor

Network Marketing sisteminin Gebze'deki temsilcilerinden Ümit Çalık, Ömür Durgut ve Büşra Kuzu kişisel gelişim uzmanı Prof. Dr. Oğuz Saygın ve 6 başarılı genç girişimciyi Gebze'ye getiriyor.

Network Marketing sisteminin Gebze’deki temsilcilerinden Ümit Çalık,  Ömür Durgut ve Büşra Kuzu kişisel gelişim uzmanı Prof. Dr. Oğuz Saygın ve 6 başarılı genç girişimciyi Gebze’ye getiriyor. Türkiye’nin 81 ilinde, Avrupa ve birçok dünya ülkesinde gerçekleştirilen bu tür organizasyonlara Gebze’de ev sahipliği yapan BrightDaySeminar Kişisel Gelişim Organizasyonunu Gebze Osman Hamdi Bey kültür merkezinde yarın saat 12.00’da gerçekeştirilecek.

 

Seminere katılmak için www.brightdayseminar.com - info@umitcalik.org adresinden detaylı bilgi ve bilet temin edinilebilir. 

Ayrıca BrightDaySeminar organizasyonunu düzenleyenlerden Ümit Çalık bey gazetemizin sorularını cevapladı. İşte gazetemizin yaptığı o röportaj...

Gebze Gazetesi: Network Marketing ne demektir? Bu sistemin insanların kişisel gelişimine ne gibi katkısı vardır? Bu konuyu biraz açabilir misiniz?

Ümit Çalık: Network Marketing 21.yy’ın ticaret sistemidir. Gün geçtikçe de ülkemizde hızla gelişim göstermektedir. Tüm katılımcılara eşit fırsat sunması, başlamak için herhangi bir bilgi ve tecrübeye gerek duymadan insanların sıfırdan kendi işlerini kurmalarını sağlamaktadır. Biraz detaya girmek gerekirse örneğin klasik ticaret sisteminde, üretilen ürün müşteriye ulaşana kadar depo, taşımacılık, distribütör ve bayi gibi aracılardan geçmektedir. Hatta reklam giderleri de ürünü müşteriye ulaştırmak için bir köprü görevi üstlenir. Bu aracılar da kar payını üzerine koyması ürün fiyatına etki eder. Örneğin; bir ürün 500 TL’ye mal olmuşsa, bu ürün müşteriye ulaşana kadar aracılar üzerine karlarını üstüne ekleyerek karşımıza 800 TL bir rakamla çıkabilir.

Network Marketing modelinde ise sadece distribütör vardır. Az önce vermiş olduğum örnekte yani klasik ticaret sistemi modelinde 800 TL’lik ürünün 300 TL’si aracılara gidiyor. Bu durum Network Marketing’de aracılar tamamıyla kişiler olduğu için belirlenen kar paylarıyla kişilere (Distribütör) dağıtılır. Network Marketing sistemi tavsiye mantığına dayalı bir sistemdir. Siz ürünü alır, kullanır ve memnun kalırsanız doğal olarak bunu çevrenizdeki insanlara tavsiye edersiniz. Yapmış olduğunuz bu bire bir reklam ve satış kanalıyla da kar payınızı alırsınız.

Bu sistemin insanlara kişisel gelişim anlamında şu yönde katkısı vardır. Ben kendi üzerimden gideyim. Sektöre başlamadan önce hayatım sadece futboldan ibareti. Kitap okumayan, dolayısıyla da kendini geliştirmeyen biriydim. Şuan ise aldığım eğitimler, okuduğum kitaplar ve başta Enes Olgun, Selim Doruk, Osman Emre Özel, Erhan Baş ve bu yola beraber baş koyduğum Ahmet Kenan İlgar olmak üzere Türkiye’nin önde gelen genç girişimcileri sayesinde yüzlerce kişiyle eğitim verebilecek durumdayım. Bir sene öncesine kadar toplum önünde konuşmak bir yana 3-5 kişi önünde konuşurken bile yüzü kızaran biriydim. Şuan ise insanların karşısında konuşurken hem iş anlamında hem de kişisel gelişimleri anlamında benden bir şeyler almaları çok mutlu ediyor. Ve tabi bizim organizasyonumuzdaki kişilerin çoğunlukta genç girişimci olması ayrı bir enerji katıyor. Ayrıca benim ekibimde dünyanın en başarılı bayanının olması ve bunun Gebze’de yaşayan bir bayan olması ayrı bir gurur kaynağı. Bu fırsatı Ahmet Kenan İlgar’la birlikte sunarak yanımıza aldığımız ve bir senede büyük gelişim sağlayan Ömür Durgut da dünyanın sayılı liderleri arasında yerini almış durumda. Şu noktaya da değinmek istiyorum. Bu yüzyılda da liderlik yapan ve bu doğrultuda çalışan insanlar hayatta önemli bir ünvan sahibi oluyor.

Gebze Gazetesi: Gebze’de düzenleyeceğiniz BrightDaySeminar organizasyonu hakkında bilgi verebilir misiniz?

Ümit Çalık: BrightDaySeminar olmadan önce, Erhan Baş’ın organize ettiği 90 günlük sürecin ardından düzenlemiş olduğumuz seminerimiz vardı. Bu süre zarfında başarı göstermiş arkadaşlarımız da burada sahne aldı. Sonrasında yeniden böyle bir 90 günlük sürecin içine girdik ve şuan bunu Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde düzenliyoruz. Hayatta yaşamış olduğumuz bazı şeyler de birçok insana ilham kaynağı oluyor. Bundan 6-7 ay önce Ahmet Kenan İlgar’a Kültür Merkezi afişini gördükten sonra “burada bir seminer düzenleyelim” dediğimde 3-5 kişiydik ve bu sadece hayaldi. O da bana hala söyler, o an şevkin kırılmasın diye “yaparız tabi” dedim şeklinde ve bu duruma güleriz J Bu seminerin yapılmasında en önemli amaç organizasyonumda bulunan arkadaşlarımın ailelerinin yaptığımız işe bakış açılarını genişletmek, onları daha çok bilgi sahibi yapmak ve sıfırdan insanların neler yapabildiklerini göstererek sahnedeki arkadaşların birçok kişiye rol model olmasını sağlamak. Aynı zamanda bazı insanların henüz bilmedikleri ama farkına varabilecekleri konuları, iş modeli vb şeyleri farkındılığını oluşturmak. Bu konuda Kişisel Gelişim ve NLP uzmanı Oğuz Saygın’ın bize çok katkısı olacaktır.

Gebze Gazetesi: Bu organizasyon ile ilgili Gebze kamuoyuna iletmek istediğiniz mesajlarınızı alabilir miyiz?

Ümit Çalık: Bu organizasyon Gebze ve Kocaeli bölgesinde hızla büyümekte ve birçok insana da istihdam sağlamış durumda. Biliyorsunuz Gebze bir sanayi bölgesi ve birçok insan fabrikalarda ekmeğini çıkarmakta. Yaşamış biri olarak da ortaokulu bitirmiş birçok kişi açıkta kalmasın “garanti iş” olsun diye meslek liselerine gönderilmekte. Bende bir meslek lisesi mezunuyum ama hiçbir zaman okuduğum bölümle alakalı bir iş yapmadım. Çünkü sevmiyordum. Maalesef birçok çocuk da hemen organize sanayi bölgesinde işe başlasın diye meslek liselerine yönlendiriliyor. Fakat biz burada insanların kendi işlerini nasıl kuracaklarına yardımcı oluyoruz. Network Marketing sektörünü sürdürmese bile, meslek liselerinden mezun olduktan sonra çalışacağı fabrikalara işçi olarak değil, danışman, üst düzey yönetici gibi bir vasıfla çalışabilecek kıvama geliyor. Çünkü bu organizasyonda insanlar Türkiye’nin önde gelen eğitimcilerinden kişisel gelişim, liderlik, finans, risk yönetimi, duygusal zeka vb. şeylerle birçok şey öğreniyor. Her insanın içinde çıkarılmayı bekleyen bir potansiyel var ve bizim bu potansiyeli öldürmeye hakkımızın olmadığını düşünüyorum. Benim amacım ve ailelere ufak ricam bizler gibi genç yaşta olan insanların bu potansiyellerini en iyi şekilde kullanabilecekleri bir şey yapmalarını sağlamak. 

Kaynak : ​http://www.gebzegazetesi.com/Haber-5248-brightdayseminar-gebzede-kisisel-gelisim-organizasyonu-duzenliyor.html